Doprava po Nilu

Výletní lodě s turisty vyráží od Luxoru do Asuánu (proti proudu) a opačně. Plavba trvá týden. Nilské parníky nabízejí ubytování s veškerým komfortem. Bývají až na úrovni pětihvězdičkových hotelů. Pokud toužíte po větším dobrodružství, můžete na stejnou trasu z Luxoru do Asuánu vyrazit plachetnicí. Častěji jsou ale tyto "feluky" používány na kratší jednodenní plavby v Luxoru, Asuánu či Káhiře.

Ubytování na lodi

Pokud se nepodíváte zrovna z okna kajuty na řeku Nil, budete si připadat jako v hotelu na souši. Lodě, které se po této druhé nejdelší řece světa s turisty plaví, nabízí své posádce veškerý dostupný komfort.

Nilské parníky dokonce přímo vypadají jako plovoucí hotel. Boky lodí jsou kolmé jako zdi, nezvykle plochá je loď zepředu i zezadu. Dokonce vám nebudou chybět ani takové vymoženosti jako hotelový bazén. Obklopený lehátky nabízí prostor k opalování i odpočinku.

V samotných kajutách pak najdete ledničku i televizi se satelitním příjmem, na některých lodích je dokonce i internet. Kajuta se záchodem a sprchou je samozřejmě menší než běžný hotelový pokoj, přesto se v nich nebudete cítit stísněně.

Stravování na lodi

Co se týká stravování, je připraveno formou švédských stolů. Vybírat můžete z jídel běžných v Evropě i místních specialit. K jídlu si však obvykle musíte platit pití, které nebývá v ceně.

Nuda ani večer nehrozí

Skoro na každý večer bývá připraven nějaký program. Nejčastěji jde o taneční představení, břišní tanečnici, diskotéku nebo vystoupení kouzelníka. Překvapení vám ovšem rád nabídne i samotný personál. Takže se nelekněte, když na vás budou po úklidu kajuty čekat "zvířátka" vyrobená ze stočených ručníků.