Zdraví

Nejčastější jsou střevní potíže tzv. "Faraónova pomsta", která postihne mnoho cestovatelů. Zapomeňte na české prášky a raději si dojděte do místní lékárny pro Antinal, Drotazide nebo Ercefuryl. Ty vám zaberou určitě. Zakoupit je lze i na recepci "plovoucího hotelu".

Voda

Vodu pijte pouze balenou. Myslete na neustálý přísun vody. V Egyptě je velmi suché a horké počasí, proto noste láhev balené vody stále s sebou a dostatečně pijte. Vodu z kohoutku na lodi k pití nikdy nepoužívejte. Vyvarujte se také raději ledu v nápojích. Balená voda je na lodi předražená. Na tržišti ji pořídíte podstaně levněji.

Fotografování

Fotografování a natáčení na video je přísně zakázáno uvnitř hrobek a některých památek. Kromě toho je zakázáno fotit objekty strategického významu, tedy především vojenská a policejní zařízení. Fotografujete-li místní, vždy je raději požádejte o souhlas. Redukci do zásuvek pro nabíjení nebudete při plavbě potřebovat. Jsou shodné jako u nás.

Bakšišné, smlouvání, nakupování, výměna peněz

Bakšišné je v Egyptě samozřejmostí a nutností - v místech s velkou koncentrací turistů. Mějte v kapse stále několik drobných mincí nebo menších bankovek, protože situací, kdy se bakšiš očekává, se během plavby vyskytne nespočet.

Smlouvání neodmyslitelně patří ke koloritu arabského světa, Egypt není výjimkou. Zvláště však v turistických oblastech. O něco jiné je to pak mimo turistická centra, hlavně ve vnitrozemí. V obchodních centrech a v místech, kde není čilý turistický ruch narazíte i na "pevné" ceny. Na výměnu používejte jen dolary a eura, na placení pak egyptské libry.